ivoreecepda0821 ivoreecepda0821
  • 24-12-2020
  • Mathematics
contestada

helpmepleasethankyou:)

helpmepleasethankyou class=

Respuesta :

maddy837
maddy837 maddy837
  • 24-12-2020

Answer:

4 6-packs would cost $14.40

8 6-packs would cost $28.80

1 juice would cost $0.60

Answer Link

Otras preguntas

Regarding IQ similarities between parents and adopted children, which findings are most common? a. Biological parents do not tend to have much influence on thei
How did the mongols help catapult muscovite princes to power?
1. Which is an example of provitamin A? A. retinol B. tocopherol C. retinal D. beta-carotene E. retinoic acid
NEED HELP ASAP PLEASE ILL MRK BRAINLIEST!!!!!!!!!!!!!!!! Using the wall map, identify which of these is a U.S. territory. A. Puerto Rico B. Kingston C. Havana D
Sven is especially skilled when it comes to chart reading, map reading, and graph reading tasks. According to Gardner, Sven's skills reflect ________ intelligen
Generally, why do chemical bonds form between atoms?
Which contact force always acts against the direction of movement? A. spring B. normal C. friction D. impact
#10 Need help on # 10 how do i solve it
What is the plot of this book
the quotient of b and 2 is at least -16