Stellsor
Stellsor Stellsor
  • 22-12-2020
  • Mathematics
contestada

What is the unit price for trail mix if a 8 ounce bag cost $2.80.

Respuesta :

dyllan73
dyllan73 dyllan73
  • 22-12-2020
1 ounce for every 38 cents hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

The intensity of the sound from a certain leaf blower is measured at 36 × 10^-2 W/m?. Find the decibel level.
KL My IXL Learning Assessment Analytics grade PP.3 Commas with direct addresses, introductory words, interjections, and interrupters KVS You've Correct the text
The initial pressure of a gas is 457 mmHg and the final volume is 750 ml with the final pressure of 650 mmHg. What is the initial volume of the gas? a. 1400 mL
Jason decides to see a movie. When he arrives at the snack counter to buy his popcorn, he has two choices in the shape of the popcorn container. Pop Corn 19 cm
Obtain a formula for the ratio C max of the deflection at the midpoint to the maximum deflection for a simple beam supporting a concentrated load P (see figure)
The fun i had only to found out it was a dream
j) Tenganisha neno lifuatalo katika viambishi vyake mbalimbali.​
n act 2 of Othello The dialogue about the storm serves both a practical purpose and a thematic one. In addition to providing important plot information, what th
at anoth covering think abo ale now. It explain nown Mountain kn funks Peter this story? where is telling the story? wer these questio questions in comprehensi
don’t trust that mechanic to change the oil for your car because he’s drive over a nail before. which fallacy does the example most closely commit