Stellsor
Stellsor Stellsor
  • 22-12-2020
  • Mathematics
contestada

What is the unit price for trail mix if a 8 ounce bag cost $2.80.

Respuesta :

angie57104 angie57104
  • 22-12-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

2.80/8=.35 per ounce

Answer Link

Otras preguntas

what is x ? 4x+8y =64
A square tray has an area of 196 square inches. What is the length of one side of the tray?   A.
The lengths of the legs of a right triangle are 15 cm and 20 cm. What is the length of the hypotenuse?   A.
A change of phase never accompanies a. a change in volume b. a change in pressure c. a change in temperature d. a change in density e. a change in structure
what is bigger ?5/8 or 3/4
The maximum energy available for useful work from a spontaneous reaction (A) free energy (B) lattice energy (C) kinetic energy (D) activation energy (E) ionizat
Which of the following aqueous solutions would have the greatest freezing-point depression? (A) 0.10 m (NH₄)₂SO₄ (B) 0.10 m MnSO₄ (C) 0.10 m NaF (D) 0.10 m KCI
Who is Henry the 8th and what is his hstory
wayne filled 5 glasses with two thirds liter of soda in each glass. How much soda did Wayne use?
The document that described the first government of the united states of america was called the