jadagaming7 jadagaming7
  • 22-12-2020
  • Mathematics
contestada

Brianna can buy 14 pencils for $1.50 at the school store. At that rate, about how much would 100 pencils cost?

Respuesta :

Shappygamer799
Shappygamer799 Shappygamer799
  • 22-12-2020

answer would be 14 x 100 = 1400

Answer Link

Otras preguntas

Write a rate to represent each situation. Then write the unit rate. The bakery set a price of $0.30 for 3 cookies.
The stipulation requiring that accused persons be told they have \"the right to remain silent\" stems from? A. Marbury V. Arizona. B. Miranda V. Arizona. C. T
1. The Ottonman turks conquered all of the following EXCEPT_____. A. Constantinople. B the Balkans. c. Spain. d North Africa. 2. The Ottoman Em
Read the passage and answer the question that follows. Chief Joseph's Surrender Speech, October 5, 1877 by Chief Joseph Tell General Howard I know his heart. Wh
The myactivity pyramid includes physical activity recommendations for which one of the following age groups? a. all ages b. 20–75 c. 16–72 d. 18–64
Which of Mendels laws can be demonstrated by a dihybrid cross? A.) The law of averages B.) The law of dominance C.) The law of segregation D.) The law of in
What of the following is a rhetorical question please help
is le restaurant a true cognate
which sentence best describes the passage Dr. Heidegger Experiment
To which skeletal system do the carpals belong to