bjaskal978 bjaskal978
  • 21-12-2020
  • Mathematics
contestada

You buy 3 pairs of jeans for $35.95 each and get a fourth pair for free. What is your cost per pair of jeans?

Respuesta :

gabrielafernandez06 gabrielafernandez06
  • 21-12-2020
$107.85 should be the answer
Answer Link
cobrakai1972istyping
cobrakai1972istyping cobrakai1972istyping
  • 21-12-2020

Answer:

26.96

Step-by-step explanation:

107.85/4=26.9625 and round it you get 29.96 i believe

Answer Link

Otras preguntas

describe the stages in the process of selective breeding​
Will Mark Brainlest Help please!!!​
bức tranh mùa hè rộn rã âm thanh, rực rỡ sắc màu và tràn đầy hương vị trong đó có sử dụng câu phủ định câu phủ định
trận đấu quyết định thắng lời của cuộc kháng chiến chống quân xiêm là
The cost, c, for mailing books is a function of the number of books, b. The cost to mail books is $0.50 per book plus a $3.00 flat fee
A train travels 600 kilometers in 1 hour. What is the train's velocity in meters/second?
“To Build a Fire” by Jack London story analysis
Helen is constructing a room. She is preparing a scale drawing of her room as 1 cm = 2.5 feet. Find the actual dimensions with the given model dimensions of 8 c
QUICK HELP FAST 20 POINTS PLUS BRAINLIEST!!!!!!!! Smelting is the major method used to refine and enrich which substance? oil iron ore uranium ore coal
A water heater marked 4 kW takes 4 minutes to heat 1 kg of water from 20 °C to 50 °C. The cost of electrical energy per kWh is $0.120. What will be the total co