zacdyc8899
zacdyc8899 zacdyc8899
  • 21-12-2020
  • Mathematics
contestada

At Grocery Mart, strawberries cost $2.99 for 2 lb, and at Baldwin Hills Market strawberries are $3.99 for 3 lb.

Respuesta :

eyesdno eyesdno
  • 21-12-2020

Answer:

Grocery mart=1.495 per pound

baldwin hills=1.33 per pound

Answer Link
mariahrgreenmack3
mariahrgreenmack3 mariahrgreenmack3
  • 20-05-2021

Answer:Grocery mart=1.495 per pound

baldwin hills=1.33 per pound

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

During which war the castle of Edmund Spenser, Kilcolman by name burnt by native Irish forces?
What is the average of 1/4 and 6/18
The function f(x) is graphed below. Use the graph of the function to evaluate f(2). A) 2B) -1 C) -2 D) 1
The specific heat of copper is 0.093 cal/g0C. Calculate the temperature change that occurs if 28 g of copper at 25 0C absorbs 58 cal of heat.
Why do communication between an employee and an employer is important?
A nucleosome forms hydrogen bonds with what part of the DNA? A nucleosome forms hydrogen bonds with what part of the DNA? only with bases via the major groove w
What was one of the Congress of Vienna's primary goals?
The Christmas tree was __________________ with stars and other decorative items.
18. Which of the following is a composite number? OA. 19 OB.O c.1 OD. 63
Solve each absolute value in number line. 11. 2x - +3>4