javinbarrera24 javinbarrera24
  • 21-12-2020
  • Mathematics
contestada

Five boxes of crackers cost $9. At this, how much do 20 boxes cost?

Respuesta :

leahleff leahleff
  • 21-12-2020
20 boxes would cost $45 at this rate
Answer Link
Angel8tor Angel8tor
  • 21-12-2020

Answer:

36$

Step-by-step explanation:

5x4=20   4x9=36  there for it's 36$

Answer Link

Otras preguntas

What did leaders of the public school movement work to establish? a. tax supported schools. b. low tuition colleges. c. free text books d. better private sc
Express 7 9/250 as a decimal.
Pioneer species survive by living on rocks and minerals true of false
Which of the following equations has both 1 and −3 as solutions? a. X2 – 2x – 3 = 0 b. X2 + 2x – 3 = 0 c. X2 – 4x + 3 = 0 d. X2 + 4x + 3 = 0
Which of the following equations has both 1 and −3 as solutions? a. X2 – 2x – 3 = 0 b. X2 + 2x – 3 = 0 c. X2 – 4x + 3 = 0 d. X2 + 4x + 3 = 0
In a product market, households provide income in return for __________. a. work and labor b. profit and wages c. land and capital d. goods and services
Which was most likely an effect on society that resulted from improvements in blood handling during World War I and World War II? a. More soldiers died as a res
Choose the adjective that best describes the italicized word. The car chugged and wheezed to the stop light, where it finally quit. battered compact polished br
Which scientific area is a major force in shaping modern classification methods
graph the following equation y=-3/7 x -1