ellynhb20
ellynhb20 ellynhb20
  • 25-11-2020
  • Mathematics
contestada

Help me pleaseeeee:(((

Help me pleaseeeee class=

Respuesta :

23aschlimanm 23aschlimanm
  • 25-11-2020

Answer:

1.25

Step-by-step explanation:

if you paid 7.50 for 6 feet of rope we can figure out how much each foot of rope is by example 750 divided by 6 which equals 1.25 .

Answer Link
zarampa
zarampa zarampa
  • 25-11-2020

Answer:

$62.50

Step-by-step explanation:

Proportions:

$7.50 ⇔ 6ft

$R ⇔ 50ft

R = 7.5*50/6

R = $62.5

Answer Link

Otras preguntas

which expressions are equivilent to -4 2/7 + (-1 1/2) + (-3/7)
Find the four arithmetic means between 10 and -30. What is the common difference?
s+18=(-3) what is s? How do I find it?
Bees see blue and purple best. over time, some plants have developed blue flower petals and a place for bees to land. How might these features help the plant?
a cell has 10% salt solution and 90% water solution,while the beaker has 30% salt solution and 70% water solution. what happens to the cell after 20 minutes?
What is the value of the expression 4x y/2x-y when x=2 and y=4?
What is morocco economy?
Define flesh eating disease
What is the cytoplasm
What affects did Robert Hooke work have on our world? help i have 5 minutes ill go to school please help thanks you i appreciate that