saro37 saro37
  • 25-11-2020
  • Mathematics
contestada

Diego is inviting some friends over to watch movies. He is buying popcorn and peanuts. Popcorn costs 6 cents per ounce and peanuts cost 17 cents per ounce.

Respuesta :

kjmccrea11 kjmccrea11
  • 30-11-2020

Answer: send the full question

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What were the issues in the election of 1800, and what were the reactions of the losers and the victors?
one day, 758 people visited the monkey house at the zoo what is 758 rounded to the nearest hundred
How to find the unknown variable of q-13=-13
Explain why the gravitational acceleration of any object near Earth is the same no matter what the mass of the object is.
A Russian citizen has illegally obtained a Siberian tiger and is trying to sell the tiger’s fur in the United States. What treaty does this violate?
all the years from a.d. 1400 to a.d. 1499 make up the fifteenth century a.d. answer.true. false.
which rate is equivalent to 11/66 ?
Use the order of operations to simplify the expression.80 - 16 ∙ 4 + 136 ÷ (-17)
How is a literary artifact used?
Change the given equation to Slope-Intercept Form of a Linear Equation.3x – 7y = 35