sagala
sagala sagala
  • 24-11-2020
  • Mathematics
contestada

blueberries cost $4.00 per pound
how many pounds of blueberries can you buy for $1.00

Respuesta :

meowmeow223334
meowmeow223334 meowmeow223334
  • 24-11-2020
1/4 = 0.25 pounds for $1.00
Answer Link
brittniedlg brittniedlg
  • 24-11-2020

Answer:

4

Step-by-step explanation:

4.00 divided by 1.00 = 4

Answer Link

Otras preguntas

What should a career plan include?
prices of king crab?
What makes up the majority of Nigeria’s economy
Excerpt from Creative Cuisine Marie Devers At the audition, the head chef explained that an intern's job was to mimic the head chef's menu—not to create a new
Which careers are a part of the Finance career cluster?
Why has the supreme court often upheld laws that require advance notice and permits for demonstrations in public places?
Some consumers have limited money to spend on a large supply of potential products. The idea that a consumer needs to pick how to use a scarce resource is known
Explain what Romeo means in line 34. Does he consider his options or plunge immediately into action?
Why did former Soviet Union have problem adapting to a free market??
Which ordered pairs are solutions to the inequality y−3x<−8 ? Select each correct answer. (−3, −2) (5, 4) (1, −5) (2, −1) (0, −9)