michellegigglesr michellegigglesr
  • 23-11-2020
  • Mathematics
contestada


If 12 snickers bars cost $8.40, how much does one bar cost?

Respuesta :

mdp7413lovep202jr
mdp7413lovep202jr mdp7413lovep202jr
  • 23-11-2020

Answer:

70¢

Step-by-step explanation:

$8.40/12 bars equals $0.70

Answer Link

Otras preguntas

presidents with the last names that start with a vowel
4,083,817 what 3 digits are in the units period?
5% of what number is 65
Which traits are challenges of life for all organisms? Choose all answers that are correct. a. reproducing b. getting sunlight c. hiding or running d. maint
People’s choices can sometimes have negative effects on their own health, as well as the health or well-being of others. Describe two of these choices, explaini
the greenhouse effect is related to the phenomenon of an increase in average surface temperture known as
A jet travels 1464 mi against the wind in 2 hours and 1704 mi with the wind in the same amount of time. What is the rate of the jet in still air and what is the
What is the name of the answer when we add
Solve 9x-7y=-7 i don't know how to do it so could you show me step by step please
A signature-based countermeasure to malware?