OliviaLeBlanc0712 OliviaLeBlanc0712
  • 23-11-2020
  • Mathematics
contestada

A chinese restaurant offers buffet takeout for 4.99 per pound. How much does your meal cost if your food weighs .65 punds

Respuesta :

AmongusFriskAfton
AmongusFriskAfton AmongusFriskAfton
  • 23-11-2020

Answer:

$3.24

Step-by-step explanation:

Answer Link
carlos149
carlos149 carlos149
  • 23-11-2020

Answer:

$3.2435 or about $3.24

Step-by-step explanation:

65% of 4.99 = 3.2435

Answer Link

Otras preguntas

When the Europeans began to settle into the Americas they unknowingly brought pandemic diseases to the Native population. In a couple of paragraphs explain what
find the value of the variable
I NEED THIS ASAP//50 POINTS What are two points on the line: Y=1/3x (0, 0) (9, 3) (4, 6) (3,9) (6,4) (9, 3) (0, 3) (3, 0)
Greenpeace used "Mister Splashy Pants" to: A. market goods it sold to raise money for its cause. B. urge people to vote for a more serious name online. C. rub
What is the product of 12 and 8 ?
A piece of ribbon 4 yards long costs $3.12. What is the price per foot?
Directions: Write a short-term and long-term S.M.A.R.T. goal for improving your health, performance, and appearance. Use your fitness measurement data to help w
What’s factoring? I don’t understand the exponents portion of it.
can someone please help me solve this, thank you so much if u help!
Using these lines from Act I and Act V, explain why it was important for Shakespeare to introduce the play with the account of Macbeth's performance in the batt