aidenrogers2009 aidenrogers2009
  • 23-11-2020
  • Mathematics
contestada

The cost of gasoline for 12 gallons is $22.18. What is the cost of 1 gallon?

Respuesta :

Bobyfv Bobyfv
  • 23-11-2020
The answer is 1.85 because 22.18/12 is 1.848 and is 1.85
Answer Link

Otras preguntas

1)simplify the expression (2x)^42)the perimeter of a rectangular is twice the sum of its length and its width. the perimeter is 16 meters and its length is 2 me
can you guys help me out with number 13
A soccer player kicks a ball with a speed of 30 m/s at an angle of 10. How long does the ball stay in the air?
can you guys help me out with number 13
What are 3 things an Apple, Knife and Mirror have in common?
why oxygen important in your body?
what is a tropical rainforest?
Mrs. Colen took a trip. She drove 350 miles in 7 hours and 30 minuets. what is her average speed to the nearest tenth of a mile per hour
Which of the following is true regards to the Navigation Acts by the 18th century
why is gold preferred as a superior metal over silver and bronze?