malachimauer0 malachimauer0
  • 23-11-2020
  • Mathematics
contestada

three ounces of cinnamon cost $2.40. if there are 16 ounces in 1 pound how much does cinnamon cost per pound

Respuesta :

jawad2872006
jawad2872006 jawad2872006
  • 23-11-2020

Answer:

80 p

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Lauren jogs the rate at a 2 mile every 2/5 hour. what is her until rate?
Balance. P2O3+H2O -> H2PO3
how does welfare attempt to raise poor people's standard of living
based on the theory of evolution, in which rock layer would we find the least biodiversity?.
how does welfare attempt to raise poor people's standard of living
What is 1/8 in percentage
By the time shana had completed 3/8 of her first lap in a race, she had also completed 1/32 of the entire race. How many laps were there in the race.
use a property to explain why the product of a multiple of 10 and a number will have a zero in the ones place.
what is 21 multiplied by 100
how does a shorter wavelength affect the frequency of a wave ?