Xguste Xguste
  • 23-11-2020
  • Mathematics
contestada

The price of 2 dozen cobs of corn (which is 24 cobs) is $7.20. Joanna want to buy just 3 cobs of corn. How much will she pay? in unit rate

Respuesta :

kjs6698
kjs6698 kjs6698
  • 23-11-2020

Answer:

 

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following pair of genotypes result in the same phenotype?
What describes Louisiana's chemical manufacturing industry? It is an up and coming new business. It has caused a decline of the oil manufacturing industry. It i
9. If ground beef costs $4.98 for 3 pounds, then what is the unit rate (cost per pound)? (a) What is the unit rate (cost per pound)? Don't forget units! (b) Exp
how did owners take advantage of their workers in the industrial revolution
who has read workkkkk!​
In what ways have Russians positively affected their environment?
does anybody have the answers to the ukmt junior maths challenge 1998 PLS HELP ME
Aflak Corporation, an Omani firm, is currently planning goods market in India. Aflak Corporation will most likely discover that_____ beliefs and values are more
Valence electrons in an atom are those that are... *
Work the problem using the three-step method. Show your work. Aunt Mary is 6 times as old as Jane. If Aunt Mary is 72 years old, how old is Jane?