colonaaliyah2308 colonaaliyah2308
  • 23-11-2020
  • Mathematics
contestada

School lunch costs $1.25 per day. If there are 21 school days
this month, how much would it cost to eat at school all
month?. SHOW YOUR WORK., i need help asap

Respuesta :

LMI123
LMI123 LMI123
  • 23-11-2020

Answer:

$26.25

Step-by-step explanation:

1.25 per day

21 days

1.25 × 21 = 26.25

Answer Link
doeyounton418
doeyounton418 doeyounton418
  • 23-11-2020
It will cost you $26.25 dollar for 21 days.
Answer Link

Otras preguntas

A scientist decides to solve a problem by collecting data through careful systematic observation, developing theories, making predictions based on those theorie
Identify the adjective phrase in the sentence i gave my cricket the name of bella
Which of the following sentences contains a simile? A. The wind blew the clouds across the blue sky. B. The clouds were white and puffy. C. The clouds in the sk
Turkey tried to destroy its ______________ citizens’ culture. a. Shiite c. Kurdish b. Sunni
In the Presidential Election of 1860, Abraham Lincoln defeated all of the following men EXCEPT? A. Stephen Douglas B. John C. Breckinridge C. Daniel Webster
Why did mexico's government refuse to allow foreign factories in Mexico
in one baseball season, Peter hit twice the difference of the number of homeruns Alice hit and 6. Altogether, they hit 18 home runs. How many home runs did each
which of the following is example of a reserved power
How many people in Indonesia died in the tsunami and earthquake of Dec. 26, 2004?
Why are chemical changes considered “unseen”?