celienmatta celienmatta
  • 23-11-2020
  • Mathematics
contestada

The cost of 1 pear is 2 cents more than the cost of 1 apple.
Find the value of a and the value of p

Respuesta :

kithu13
kithu13 kithu13
  • 23-11-2020

If the value of apple = x

The value of pear = x + 2 cents

Answer Link

Otras preguntas

evaluate 6^2- 7(8 + 6 - 3^2
PLEASE ANSWER ASAP !!!!!!!!!!!!!!!!!!! WILL GET BRAINLEST IF CORRECT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Bev has to cut her grandma's grass this weekend and wants to know exactly how much area she will be cutting. Calculate the area of the polygon. Be sure to show
The ultrasound is reflected from the seafloor back to the submarine. Use the correct answers below to complete the sentence. A. Half B. The same as C. Twice Th
Please help!!! Thank you in ❤️​
So apparently the underlined answer is correct. Can somebody explain why? I will give brainliest if I get a good explanation.
Many people who have been diagnosed with major depressive disorder find their symptoms are reduced when they take a medication that alters their serotonin or no
should the united states have dropped the bomb? why is that a difficult question? (WWII)​
what is the caused eureapon nations, such as Spain, to search for a water route to eastern asia​
When two atoms are bonded and have a large difference in electronegativity: HELP PLEASEEE