cudderlover
cudderlover cudderlover
  • 26-10-2020
  • Mathematics
contestada

At a cost of $8 per pound, how many ounces of rolled oats can be bought for $4.40?

Respuesta :

itsvanessalopez itsvanessalopez
  • 26-10-2020

Answer: 16 ounces

Step-by-step explanation: you can only afford 1 pound with $4.40

Answer Link
hblalock84 hblalock84
  • 23-08-2021

Answer:

8.8oz

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

''Life in a city is more rewarding than life outside a city."List two or three arguments in favor of this opinion and two or three arguments opposing this opini
A pencil measures 14 cm long. How many millimeters long is it?
which of the following represents the most accurate estimation of 38+23
which of the following represents the most accurate estimation of 38+23
whats the most accurate estimation of 65+77
A pencil measures 14 cm long. How many millimeters long is it?
whats the most accurate estimation of 65+77
whats the most accurate estimation of 65+77
''Life in a city is more rewarding than life outside a city."List two or three arguments in favor of this opinion and two or three arguments opposing this opini
why did people immigrate to the United States in the late 1800s?