jeiwiwksjeiwowi jeiwiwksjeiwowi
  • 25-10-2020
  • Mathematics
contestada

7th grade math help me plzzz

7th grade math help me plzzz class=

Respuesta :

magajiseun05
magajiseun05 magajiseun05
  • 25-10-2020

Answer:

it's the first option

Step-by-step explanation:

if you take 7.20÷ by 24 you get 0.30 cents and if you take 2.70 ÷6 you get 0.45 cents so if you subtract .30 from .45 you get 0.15cents

Answer Link
AaliyaFatPotato
AaliyaFatPotato AaliyaFatPotato
  • 17-01-2022

Answer:

she pays 15p more on each juice pack

Step-by-step explanation:

if u do 7.20÷4 you get 30p per juice pack (jalen)

if u do 2.70÷6 you get 45p per juice pack (tia)

Answer Link

Otras preguntas

If s(x) = 2 – x2 and t(x) = 3x, which value is equivalent to (s0t)(-7)?
Find the equation of the line. Use exact numbers. Y=___x+ ___ Please help
Can someone help me pls
Isabel's car gets 33.5 miles per gallon. Her gas tank holds 15.1 gallons of gas. How many miles can Isabel drive on a full tank of gas?​
Given the geometric sequence where a1=3 and the common ratio is -1, what is the domain for n?
russia has the worlds largest reserves of ______.
What does it mean if someone act like they're causal?
What is the greatest common factor?
f(x)=-11-2 and g (x)=7x-4 find (f°g)(x)​
Please help and show work!! EVENS ONLY!! I'm really stuck!! Will mark brainliest!!