24coopera
24coopera 24coopera
  • 23-10-2020
  • Spanish
contestada

Cuesta Mucho Dinero nuestra escuela?​

Respuesta :

23maxinescott
23maxinescott 23maxinescott
  • 23-10-2020

Answer:

depende de la calidad de la escuela.

Explanation:

It depends on the quality of the school.

Answer Link
zarampa
zarampa zarampa
  • 23-10-2020

Una escuela no se mide en cantidad de dinero sino en cantidad de saber (conocimiento-aprendizaje) y en calidad de enseñanza.

Answer Link

Otras preguntas

Find the unit rate with the second given unit in the denominator 67.50 for 9 pizza
George bought 7.5 cases of pancake mix for his diner. A case contains 12 1.3-pound boxes. How many pounds of pancake mix did George buy?
Mercantilism was the principle that
Critical Reading The following question is based on your readings of “The Wanderer” The main theme of “The Wanderer” involves the a. value of friendship. c. imp
Harriet has some five dollar bills and some one dollar bills She has 20 bills. The value of the bills is $72 write and solve a system of equations using elimina
What did Steinbeck achieve in "Starvation Under the orange trees"?
A membership to the local gym cost $40 and then $2 per visit. What is the maximum number of visits that can be made for $90 and is it modeled by a linear func
why do you think Hannibal led his army through the treacherous Alps instead of engaging his enemy at sea
What two organisms carry out photosynthesis
Xander goes to the movies with his family. Each family member buys a ticket and two boxes of popcorn. If there are five members of his family, let t represent t