3049778 3049778
  • 23-10-2020
  • Mathematics
contestada

the price p of an ice cream is $3.95 plus $0.85 for each topping t on the ice cream .

Respuesta :

MulanRule12
MulanRule12 MulanRule12
  • 23-10-2020

Answer:

3.95 +0.85 =4.80

Step-by-step explanation:

Answer Link
Randkhaznadar Randkhaznadar
  • 23-10-2020
3.95+0.85=4.80 so it is equal to 4.80
Answer Link

Otras preguntas

terry drove 310 miles in 5 hours at a constant speed.How long would it take him to drive 403 miles at the same speed?
Convert 3.45 g/ml to lb/in^3
Use properties to find the sum or product  9×52
Two examples (sentences) for monophobia
What is a number less than 400 but bigger than 312
Which civilization is credited with recording data with quipu, developing an elaborate road system, and constructing Machu Picchu? (1) Roman (3) Mesopotamian (2
The shrew would be considered ____ for the snake and hawk.
Which statement about novels is true?
what is 09.234 in word form
What ideas arose in ancient Greece that contributed to the development of democratic values in the modern world?