inugeets2134567
inugeets2134567 inugeets2134567
  • 23-10-2020
  • Mathematics
contestada

5kg of food is £45 jim buys 3kg how much does it cost

Respuesta :

Kati19
Kati19 Kati19
  • 23-10-2020
Answer
€27
Why
45/5=9
Meaning that for 1kg if food it’s €9
So
9*3=27
Answer Link

Otras preguntas

What is the advantage of 2023 murano’s available intelligent awd working in conjunction with vehicle dynamic control?.
Which of the following states that it limits Cuba's right to make treaties, and permits the United States to send troops into Cuba to keep order
Which of the following elements must be present on a fertilizer label? iron manganese copper potassium
An increase in temperature has virtually no effect on the overall rate of photosynthesis within the...
The function h(x) = 2|x] is a transformation of the absolute value parent function, f(x) = |xl. Which graph shows h(x)?
A cross section is made by the intersection of a plane and a square pyramid at an angle either parallel or perpendicular to the base. the cross section can be w
What is the rule of -3,18,-108,—,—,—
A model house has a scale of 1 in : 2 ft. if the real house is 26 ft wide then how wide is the model house.
According the IRS, to be an independent contractor the person has to display three characteristics: behavioral, emotional, and relational quizlet
Choose a strong character from your novel. In the organizer, analyze how the five factors shape this character’s identity. You will also be taking it a step fur