nicgo8710 nicgo8710
  • 23-10-2020
  • Mathematics
contestada


1 dozen eggs cost $0.79
How many eggs are in a dozen? 12
How much does each egg cost?

Respuesta :

Xerik
Xerik Xerik
  • 23-10-2020

Answer:

0.6 cents aprox.

Step-by-step explanation:

the actual anwer is 0.0625

Answer Link

Otras preguntas

i need help with this​
How would you explain 0 (prime and composite wise)?
Bobby is 4 years older than twice his younger brother Alex. If Bobby is 22 years old, how old is Alex?
Helppppp Most of Australia's population lives???? A-on the eastern side of the continent B-north of Brisbane C-in the outback D-near the coasts
east of germany, fighting broke out in a vast area that came to be known as the northern front true or false.​
Which of these statements would Buddhist agree with
Tell me a random thing that happened to you
could someone maybe help me with this ?
2.17 x 1023 molecules Br2 → Moles
HURRY!!! TELL ME EVERYTHING U KNOW ABOUT HURRICANES (lol i almost put hypnosis)