gdavil2949 gdavil2949
  • 23-10-2020
  • Mathematics
contestada

A man is buying bread at the grocery store. The name-brand bread is on sale for $1.97 per loaf. The store brand is still cheaper, since it costs $1.30. How much will the man save if he buys the store brand?

Respuesta :

tersev2010 tersev2010
  • 24-10-2020

Answer:

.67cents

Step-by-step explanation:

you can do 1.97-1.30

Answer Link

Otras preguntas

proximal to the elbow the radial a. anastamoses into the... and branches into the...
The number of subordinates who report directly to an executive or supervisor is the: a) Organization chart b) Chain of command c) Span of control d) Division of
When is human hair viewed in cross-section?
How is he excessive? What causes his destruction? What is he trying to repress?
The FDCA distinguishes between RX and OTC. True or False
What the time period is for the libel statute of limitations in Florida 217
Can we send Volume/bulk/group sales internationally?
When doing Parent Rack release checks, do not connect the proximity switch control to the aircraft with what in the down position?a) Flapsb) Landing gearc) Spee
The “__” states gave up their western lands.
The blue cross plans were established primarily to cover...