jaylise26 jaylise26
  • 22-10-2020
  • Mathematics
contestada

A large pizza with one topping costs $15.50. a large pizza with for toppings cost $20. Does the price vary directly with the number of toppings?

Respuesta :

edwardzanthony
edwardzanthony edwardzanthony
  • 22-10-2020

Answer:

yes

Step-by-step explanation:

Answer Link
Dirtyfacebabyaj
Dirtyfacebabyaj Dirtyfacebabyaj
  • 22-10-2020

Answer:

yes

Step-by-step explanation:

plz mark me brainlest

Answer Link

Otras preguntas

How do you find a slope in a line
what is mother = mother
what are some antonyms of lengthen?
CAN SOMEONE HELP PLEASE
55-62 finals I really need help after this I’m done
Match the scenario to the type of artist it represents. Doug creates simulations of geologic formations. Elaine designs plastic molds to model human body parts
What are proteins built from
Biomes are classified based on the type of vegetation, which is dependent on
Which of the following contributes to a successful bounce pass? a. Step into pass b. bounce the ball 3/4 of the way between you and your teammate c. thumbs down
What is the equation of a line with slope -3 and goes through point (2,-4)?