Ashlynzuraff
Ashlynzuraff Ashlynzuraff
  • 22-10-2020
  • Mathematics
contestada

In 2016, the cost of 2 ounces of pure gold was $2,640. Determine the cost for 1, 3, and 4 ounces of gold.

Respuesta :

1150242
1150242 1150242
  • 22-10-2020

19, 85, and 182 i am cool YEE YEE BRAINLYEEST PLES

Answer Link

Otras preguntas

What does Santiago interpret the flight of the hawks to mean? A.) he will become the wind B.) an army is coming to the oasis C.) he has found his perfect mate
Use the graph below to answer the following question: graph of parabola going through negative 4, 4, negative 1, 5, and 1, negative 1 What is the average rate o
if 4x = 32, find the value of 35-5x​
Find the circumference of a circle that has a diameter of 9 mm.
PLEASE HELP!!!!!!!!!!!! 10 POINTS!!!!!!!!!The equation below shows the total volume (V), in cubic units, of 2 identical boxes with each side equal to s units:V
Choose the appropriate table for the differential equation dy dx equals x divided by y. x −2 0 1 y −4 1 2 dy dx one half undefined one half x −2 0 1 y −4 1 2 dy
Why are you able to make someone on a swing have very large swings by only exerting very small forces on them?
how did world war l impact african americans
What is m+(5n)(9-p)-6-r2
What is the effect of rhetorical devices in Churchill’s speech, “We Shall Fight Them on the Beaches”? Question 10 options: a) The repetition instills confidenc