andrea3259
andrea3259 andrea3259
  • 22-10-2020
  • Mathematics
contestada

1. A bag of apples at HEB costs $2.49 for 6 apples. What is the price per apple.

Respuesta :

26operna
26operna 26operna
  • 22-10-2020

Answer:

$0.42 per apple

Step-by-step explanation:

Answer Link
laiya05 laiya05
  • 22-10-2020
$0.42 per apple hope that helps
Answer Link

Otras preguntas

how old do doberman live
what is the nuclear charge in an atom of boron
What two taxonomic domains are divided based on the presence, or absence, of peptidoglycan?
How is an earthquake a constructive force?
The sum of two numbers is 68 . The larger number is 16 more than the smaller number. What are the numbers?
Can someone please describe surface tension to me. Please don't give me the dictionary definition. Thank you
how did early people use domesticated animals
Which set of numbers can represent the side lengths, in centimeters, of a right triangle? A. 8,12,15 B. 10,24,26 C. 12,20,25 D. 15,18,20
Jonas cut a piece of rope into 6 pieces that were each 5 3/8 inches long how long was the original piece of rope?
what is the value of current when the voltage is 8 volts