mohamedmohamed13 mohamedmohamed13
  • 21-10-2020
  • Mathematics
contestada

1
DKesse paid $54 for 9 cartons of orange juice. What is the unit rate per 1 carton of orange juice that DKesse paid?

Respuesta :

INeedAnswers2000
INeedAnswers2000 INeedAnswers2000
  • 22-10-2020

Answer:

$6 per carton.

Step-by-step explanation:

$54 divided by 9= $6

Answer Link

Otras preguntas

What is the median of the data displayed in the box-and-whisker plot? A. 84 B. 99.5 C. 113 D. 143 (photo below)
Find the area of the polygon. A) 125 ft2 B) 140 ft2 C) 165 ft2 D) 345 ft2
I don't quite understand this.
True or false All equilateral triangles are also isosceles triangles.
What parts do evaporation condensation and precipitation play in the water cycle?
2. Explain what type of chemical reaction is taking place, and what evidence you have to support your conclusion.
which one has to be congruent?
can somebody help me please? i think its Cor D
what type of correlation is shown in the graph ? a( positive b ( negative c ( no correlation
Which of the following would NOT be considered proper safety equipment for an outdoor excursion? A. a helmet for biking B. long sleeves and pants for pl