samiyajohnson samiyajohnson
  • 21-10-2020
  • Mathematics
contestada

If 10 tacos cost $8.49, then one taco would cost

Respuesta :

AayushTripathy
AayushTripathy AayushTripathy
  • 21-10-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

10 tacos = $8.49

So, one taco = $8.49 / 10

=> $0.849

If my answer helped, kindly mark me as the brianliest!!

Thank You!!

Answer Link
zak66149
zak66149 zak66149
  • 21-10-2020

Answer:

about $0.85

Step-by-step explanation:

8.49 divided by 10 = 0.849. Round to the nearest thousanths.

Answer Link

Otras preguntas

почему фамусову важно чтобы чацкий послушался его совета?
Predict how these protests, riots, and massacres will impact the workforce after the Gilded Age
Huck Finn walks at a speed of 0.70 m/s across his raft (that is, he walks perpendicular to the rafts motion relative to the shore). The heavy raft is traveling
10. Express each of these statements using quantifiers. Then form the negation of the statement so that no negation is to the left of a quantifier. Next, expres
how is Phineas gage comparable characteristics of adolescence
Critican bocabulary
9. The writer is considering deleting sentence 11 (reproduced below). Unsurprisingly, teens overwhelmingly describe themselves as tired during the day, accordin
Please help please help
Use the drop-down menus to complete the steps for deleting a range of cells in a worksheet. 1. Select the range of cells to delete. 2. On the Home tab, in the _
Y-4x is equal to or less than -6