yasmin1234
yasmin1234 yasmin1234
  • 21-09-2016
  • Mathematics
contestada

another company offers a rate of $0.05 per minute.How would you find the unit rate per hour?

Respuesta :

myscoobysnax myscoobysnax
  • 21-09-2016
I am guessing you would multiply 0.05 by 60 because 60 minutes are in 1 hour

Answer Link
KayKay12234 KayKay12234
  • 21-09-2016
Gotta family to feed gotta family to feed
Answer Link

Otras preguntas

When was Nike created?
How do isotopes of the same element differ from each other? a. Number of protons b. Number of electrons c. Number of neutrons d. Valence electron distribution e
which is larger 2 L or 1 GL
84 dollars increase by 12%
All professional baseball teams playing fields are the same size .the three bases and home plate make a diamond that is 90 feet on each side . What is the perim
what is 1112433 rounded to the nearest ten thousand
What tool measures windspeed
Which action indicates a hockey players playing defense
Copy and complete each number line by filling in the missing values
An atom that has gained or lost electrons is called _____. a cation an ion inert a molecule