Seudónimo Seudónimo
  • 21-09-2016
  • Mathematics
contestada

Joe's bought a bag of 6 oranges for $2.82 he also bought 5 pineapples he paid $20 and recited 1.43. show how you solved it.

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 21-09-2016
20.00-1.43=18.57. 18.57 - 2.82= 15.75
Answer Link

Otras preguntas

how are yams processed to prepare them for shipping and purchasing by a consumer
How did scientists prove that the food is transported through the phloem
2. Which of the following shows a translation of f(x) two units to the left? f(x - 2) f(x)- f(x + 2) f(x) + 2
downy hair that grows on the body to counteract the heat loss associated with a lack of insulating subcutaneous fat is/are called:
[tex]x^{2}[/tex] = 6
which of the following nutrients is known as sunshine Vitamin​
the 120 grams powdered milk make 12 cups of milk. how many kilograms of powdered milk can produce 60 cups of milk. how many liters is 60 cups of milk?
ASAP HELP WILL MAKE BRAINLEST 80 POINTS
Which of the binomials below is a factor of this trinomial? 5x2 + 14x-3
answer this question!.​