Jamyla0825
Jamyla0825 Jamyla0825
  • 25-09-2020
  • Mathematics
contestada

Bob purchased and 8 pack of hamburger buns for 2.96 not including tax.what is the cost of 1 bun?

Respuesta :

ahmedra2574 ahmedra2574
  • 25-09-2020

Answer:

$0.37 is the cost of one bun.

Step-by-step explanation:

2.96/8 = 0.37

Answer Link

Otras preguntas

The only structures that allow gas diffusion across them are the _____.
The German invasion of the Soviet Union was stopped with: A. Operation Overlord.B. the Battle of Stalingrad.C. the Battle of the Bulge.D. the Nonaggression Pact
5 plus 500% of 10 is the same as 110% of what number?
The density of a fish tank is 0.3 fish over feet cubed. There are 15 fish in the tank. What is the volume of the tank? 5 ft cubed 45 ft cubed 50 ft cubed 90 ft
What would you conside r to be one of the major issue in an icf/iid facility?
Which best describes the Thirteenth Amendment? A)It abolished slavery throughout the United States. B)It allowed involuntary servitude in the United States.
According to the diagram and data about land biomes, which statement is correct? Missing Metadata A. Deserts are only found south of the equator. B. Tundra
As discussed in your text, much evidence now suggests a number of biological causal factors in obsessive-compulsive disorder including ________
please help me with my science homework 7th grade, Punnett square. please answer what the pqrents are, the key, genotype, phenotype, and rarios thank you❤
what is the answer to the system of equations 2x+y=29 and y=1x+2.explain why, if answer is a random answer you will be reported and lose points.this is for free