valandria valandria
  • 25-09-2020
  • Mathematics
contestada

What the answer to this

What the answer to this class=

Respuesta :

brysonlear brysonlear
  • 25-09-2020

Answer:

Grapes are sold for 1.75 per pound.

Answer Link

Otras preguntas

Plzzzzz help I’ll give branliest for whoever wants it 20 points
is that the right answer?
Kylie jarred 12 liters of jam after 2 days. How many days does Kylie need to spend making jam if she wants to jar 48 liters of jam in all? Solve using unit rate
the factors of a perfect square trinomial are?​
4) Deborah records the number of minutes late, t, for trains arriving at a station. The histogram shows this information. 30 207 Frequency density 107 20 10 15
The area of a rectangular painting is 5/8 square yard. The width is 3/4 yard. What is the length of the painting?
Can someone help me, please and thank you? I'll give BRAINLEST to the person who gets it right!!! Please have explained how to get the answer
Explain how solving 5 - 2x = -8 is different from solving 2x- 5 = -8.
Peter loves to have a good time. Almost every day after working at the salon, he meets up with his buddies to hang out. They go to one another's apartments, ord
Latrice is helping build birdhouses in an effort to attract more purple martins to her area. Building purple martin birdhouses has been shown to increase the si