borreromariamar
borreromariamar borreromariamar
  • 25-09-2020
  • Mathematics
contestada

please help me, due soon ​

please help me due soon class=

Respuesta :

kayleighrenay1
kayleighrenay1 kayleighrenay1
  • 25-09-2020
white rice. I think that would be right
Answer Link
uhohspaghettiooo
uhohspaghettiooo uhohspaghettiooo
  • 25-09-2020

Answer:

The 18 ounce bag

Step-by-step explanation:

The 7 ounce white rice costs 37 cents per ounce (divide cost by 7).

The 12 ounce white rice costs 38 cents per ounce (divide cost by 12).

The 18 ounce white rice costs 35 cents per ounce (divide cost by 18).

Answer Link

Otras preguntas

what is the numeric value of 19%(2+3) as evulated by Java
PLS HELP! Select the sentences that are grammatically correct. (Select all that apply) a. el va el parque b. las chicas son del sur c. Nosotros somos delos Es
labor and entrepreneurship similarities
Another question. What is an example of a chemical change?
Select Question Select all that apply Occasionally, writers will place the thesis at the end of a descriptive narrative. Why would writers do this?
Wilson hoped his Fourteen Points would ______.
How does Shakespeare's decision to open the play with Caesar's triumphant return to the city create tension and suspense? It clearly lays out a major conflict.
Compared to a diet that provides fewer plant foods, a plant-based diet typically provides more _______. QUIZLET
a path is made of red and blue tiles a fifth of the tiles are red what is the ratio in simplest forms??
The points (0,5) and (1.8) fall on a particular line. What is its equation in slope intercept form?