jh47221
jh47221 jh47221
  • 24-09-2020
  • Mathematics
contestada

Ms. D bought 18 bagels for $1.35 each and 2 containers of cream cheese for $3.45 each. Write and evaluate ONE expression to find the total cost of the food.

Respuesta :

0Yellow0
0Yellow0 0Yellow0
  • 24-09-2020

Answer:

18*1.35+2*3.45

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Physical activity such as sports or even a brisk walk can help reduce
what is the solution of the linear-quadratic system of equations? will give brainliest and extra points!!!!!
What does the term secession describe? the act of a state leaving a nation the end of slavery the right of the federal government to collect taxes the nullific
_______ ______ may lead to decreased muscle strength and performance
Help me!! I need helpppppp!!
What’s the answer???
how did the Jews react to Roman rule of their Homeland?
Please help! Why did the United States find it impossible to stay neutral during WW1?
Take a snip and you can use the writing tool to mark it
How do you solve the equation y-3=-¼(x+3)