bxbblybee
bxbblybee bxbblybee
  • 24-09-2020
  • Mathematics
contestada

A ten pound sack of flour costs $8 how much does 40 pounds cost?n​

Respuesta :

cloudgazer
cloudgazer cloudgazer
  • 24-09-2020

Answer:

40 pounds costs $32!!!

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

how do sieve tubes elements group to make sieve tubes
When the sum of a number plus 3 is squared it is 11 more than the sum of the number plus 2 when squared.
how do i find the perimeter of the triangle with vertices at three points (0,1),(2,1), and (0,3)?
Provide an example of at least five ordered pairs that do not model a function. The domain will be any five integers between 0 and 20. The range will be any fi
how do sieve tubes elements group to make sieve tubes
What is the meaning of "Le Prefere Etre A Paris" ?
2,7,26,101,400 what is the next number
Advantages and Disadvantages of Malls
What is the meaning of "Le Prefere Etre A Paris" ?
What is the next in the sequence 2 6 3 8 6 12