kaitlyn029 kaitlyn029
  • 24-09-2020
  • Mathematics
contestada

If a package of hot dogs cost 2.98 and a package of hot dog buns cost 2.16 what was the total expense?

Respuesta :

norahlaurent05 norahlaurent05
  • 24-09-2020

Answer:

5.14$

Step-by-step explanation:

2.98$ +2.16$ = 5.14$

Answer Link

Otras preguntas

que palabras usarías para describir diferentes tipos de materia
Which constitutional amendment protects the rights of American citizens to have a lawyer represent them in all criminal cases? Responses Third Amendment Sixth A
12. Solve for y in -2y+4x=12
Part b and c - finding the smallest magic total and explanations with reasoning and justification
PLEASE HELPPP!!! Which expression is equivalent to sum of quantity negative three and one third times n plus one sixth end quantity plus quantity one and three
Please help, will mark brainliest!
If you deposit $2000 into an account, paying 5% interest compounded bi-weekly, how long until there is $7200 in the account?
non example of percent error
need a bit of help this is confusing me
A radio mast is supported by two cables as shown. Find the distance between the two points A and B. 30 m 60° B 50° A