camillejohnson69
camillejohnson69 camillejohnson69
  • 24-09-2020
  • Mathematics
contestada

The price of an apple is 78¢, and the price of an apple juice is
97¢. How much more does the apple juice cost than the apple?
O 21¢
- O 29¢
0 O 19¢
0 O 11¢

Respuesta :

ncarmon0408 ncarmon0408
  • 24-09-2020

Answer:

the answer is 19 cents

Step-by-step explanation:

97 - 78 = 19

Answer Link
mason2024 mason2024
  • 24-09-2020

Answer:

19 cents

Step-by-step explanation:

subtract the 78 from the 97

97-78=19

That being said, apple juice costs 19 cents more than an apple.

Answer Link

Otras preguntas

50 POINTS If (2, 3) and (– 6, 5) are the end points of one of the diagonal of a square, find the equation of the other diagonal. ANSWER 4x-y+12=0 ​
50 POINTS If (2, 3) and (– 6, 5) are the end points of one of the diagonal of a square, find the equation of the other diagonal. ANSWER 4x-y+12=0 ​
Approximate the area under the function between a and b using a left-hand sum with the given number of intervals. f(x) = x^2 + 2 a = 1 b = 6 5 intervals Calcul
I need help with this.Please put answers to 2 sig fig
expplain what and had human learn from nature​
elt it was unlikely, and 11% were not sure. War seemed more likely for younger people (53%) than older ones (31%), and for those residing in the South (49%) and
Consider a competitive market where 16 units are traded at the equilibrium price of 5. a. Given that the elasticity of supply is 0.5 and the elasticity of deman
помогите решить пожалуйста
Determine the number of integers less than 5000 that are evenly divisible by 15.a) 333b) 250c) 400d) 500
Apply this Conceptual framework for regression question. Y=β_0+β_1 X_1+β_2 X_2+β_3 X_3+e