djulliananovinhi djulliananovinhi
  • 23-09-2020
  • Mathematics
contestada

3. Which is the better buy?
Find the unit rate
$2.99 for 6 candles
$4.49 for 9 candles
$5.99 for 12 candles
$3.49 for 3 candles​

Respuesta :

stephanieadetayopete stephanieadetayopete
  • 23-09-2020
$2.99 for 6 candles is the better buy
$2.99 for 12 candles will give you $5.89

Answer Link

Otras preguntas

points U(4, - 2) and V(6, – 1).
Evaluate, 2x-6 if x=.5​
going from superficial to deep the layers of the skin would be?​
What was the purpose of compromise in the early 1800s? A. The Democrats were in power and felt they should compromise with the Whigs by outlawing slavery. B. Th
which family of elements can be found in the area marked B A) Alkali earth metals B) Halogens C) Alkali metals D) Oxygen family
solve the equation 6=y-5 which step can you use to solve the equation 6+y-5
Please help will give BRAINLIEST
Which expression is equivalent to 1/2x+(−7)−2 1/4x−(−2)? A. −1 3/4x−5 B. 1 3/4x−9 C. 3 3/4x−9 D. 3 3/4x−7
How long is the lunar cycle? 14 days 24 hours 365 days 27.3 days
Given the displacement vector [tex]D=3i-4j[/tex] find the displacement vector R so that [tex]D+R=-4Dj[/tex]