Seudónimo Seudónimo
  • 23-09-2020
  • Mathematics
contestada

Oranges are $1.23 a pound. I bought 9 pounds. How much did it cost?

Respuesta :

fionaferlich1
fionaferlich1 fionaferlich1
  • 23-09-2020
9 times 1.23 equals $11.07 so it cost $11.07
Answer Link

Otras preguntas

Coronary artery disease is a disease of the heart where the arteries and blood vessels become clogged with fat deposits called _____.
Whats the answer ? help please .
How might gold have been involved in exploration?
How did the miners help settle the west? They provided gold for everyone, including those they traveled with. As they mined, they stayed and settled towns. They
Simplify 4(2x - 5) please
How did the new deal affect Mexican and native Americans
why did some slaves return to their former plantation
How does clearcutting damage an area's ecological integrity?
What is the effects of this pill naproxen
A parallelogram has an area of 288 square centimeters and a height of 12 centimeters. What is the length of the base of the parallelogram? ______ cm