lashawna137
lashawna137 lashawna137
  • 23-09-2020
  • Mathematics
contestada

Cheri paid $6.50 for the bunch of grapes with the weight of 2.5 pounds. What is the price per pound?

Respuesta :

babyangel1111
babyangel1111 babyangel1111
  • 23-09-2020
It would be $2.6 (or $2.60) per pound.
Answer Link

Otras preguntas

What was the approximate population of snowshoe hares in 1865
Shania is making a scale diagram of the badminton court at the community center. She uses a scale of 1 centimeter to 0.5 meter to draw the scale diagram. If the
When writing from a prompt what is the first thing you must do? begin prewriting begin researching write a draft analyze the prompt
Explain why, in division, there is sometimes a remainder
What type of bonding exists in a hydrogen molecule?
What are sensory details
Which is the formula for diarsenic pentoxide?
Role of community in the conservation of mineral and energy resources
Excersing with a partner will likely make it
A square ABCD has the vertices A(n, n), B(n, -n), C(-n, -n), and D(-n, n). Which vertex is in Quadrant IV? B A C D