Rahilaattiq
Rahilaattiq
22-09-2020
Mathematics
contestada
PLEASE PLEASE Help
Respuesta :
roosterturkey125
roosterturkey125
22-09-2020
Answer:
1 number of lunches a day and cost is varibley different
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 68+ )
Otras preguntas
Maggie bought a pound of bananas and 4 boxes of cereal for $10. 11. If each box of cereal cost $2.40, what was the price of a pound of bananas? O $0.51 O $0.61
How many moles of CO2 are produced when 1 mole wax C31H64 is burned? 31 32 64 or 47
Water enters a 4.00-m3 tank at a rate of 6.33 kg/s and is withdrawn at a rate of 3.25 kg/s. The tank is initially half full. How long does it take for the tank
estimate the density of air (g/L) at 40 degrees celsius and 3 atm. Report answer in units of g/L & two significant figures. 2) Estimate the molecular weigh
What ions are found when the following compounds dissolve in water. (a) sodium nitrate (b) sulfuric acid, sodium hypochlorite, and sodium carbonate.
A community that wants to invest in a tourism development should first conduct a _____. A.survey of residents B.self-assessment C.environmental-impact statement
Without multiplying, tell whether the product 0.644 x 0.25 will be greater than 1 or less than 1? Explain how you know.
The equation shows a number multipled by 8. n x 8 = Which is true about the product? It is a factor of 8 It is a multiple of 8 It is a prime number The pro
In October 2001, U.S. planes and troops attacked Afghanistan. Question 1 options: True False
How did the Apache communicate with the Kiowa