lglifesgood300 lglifesgood300
  • 22-09-2020
  • Mathematics
contestada

Watermelon is on sale for $4 per pound. How much would 12.8 pounds cost?​

Respuesta :

meekofuzzybutt
meekofuzzybutt meekofuzzybutt
  • 22-09-2020

Answer:

$51.2

Step-by-step explanation:

4 x 12.8 = 51.2

Answer Link

Otras preguntas

now lets look at a skydiver who jumps out of a plane that has a forward velocity of 40 m/s. ignore air resistance. After 1 second, what is the skydivers forward
What was included in a mummy's sarcophagus? Why?
How many molecules are found in 0.589 moles of N2?
A solid metal sphere of radius 32cm is melted down and recast to make 64 identical small spheres.what will be the radius of each small sphere?
If you were looking at. Multi-cellular organism with a microscope, would you be looking at a prokaryotic o eukaryotic organism. How do you know ?
Allison has 5 times as many baseball cards as football cards. In all, she has 120 baseball and football cards. How many baseball cards does Allison have?
what moves in or out of a substance during a change of state?
What are the Respiration effects on the pH?
Certificates of indebtedness sold to raise long-term funds for a corporation or government agency are known as _____
where would you most likely find a wadi