lglifesgood300 lglifesgood300
  • 22-09-2020
  • Mathematics
contestada

Watermelon is on sale for $4 per pound. How much would 7.5 pounds cost?​

Respuesta :

sciencegirl0409 sciencegirl0409
  • 22-09-2020

Answer:

$30

Step-by-step explanation:

Just multiply

Answer Link
lilywaters278
lilywaters278 lilywaters278
  • 22-09-2020

Answer:

$30

Step-by-step explanation:

7.5 x 4= 30

Answer Link

Otras preguntas

* Describe the five components of a computer
A Perfect Party Imagine that you had the opportunity to host the perfect party. What kind of party would you throw? How many people would attend? What food or a
Find the midpoint between the two points: (2,3), (4,1)
Your team decides to erect 8 tent frames that can each hold a tarp to provide shade and cover if needed. The area under each tarp is 25 feet wide and 40 feet lo
help me w this pls thanks
Ivanhoe Company is considering buying a new farm that it plans to operate for 10 years. The farm will require an initial investment of $11.85 million. This inve
Can i ask, how to increase ur memory power? Not Forget the things?​
Why has nuclear fusion been difficult to develop? A. Fuel for nuclear fusion is very rare. B. Fusion normally occurs in the vacuum of space and the atmosphere o
PLEASE HELP!! And please don't just answer for points. This question is from my animation class. What was the “aha!” moment or breakthrough that Ulbrich describ
In beowolf when analyzing a story what is the best characteristic to examine