letsplaythedragon letsplaythedragon
  • 22-09-2020
  • Mathematics
contestada

At the farmers marke, two pounds of peaches cost $4.20. How much will five pounds cost

Respuesta :

sckauwell04
sckauwell04 sckauwell04
  • 22-09-2020
10.50 should be your answer
Answer Link
kricket326
kricket326 kricket326
  • 22-09-2020
If 2 pounds cost $4.20 then 1 pound costs $2.10
4.20+4.20+2.10 = $10.50
Answer Link

Otras preguntas

please answer this teacher.​
please help thanks :)
yrk-wbgt-jbp jôîn free gîřls.​
A truck is traveling at a speed of ′ on a circular road with a radius of 50 m. from t=0 s Speed ​​of truck a short distance from = (, ) If it increases wit
Which of the following actions would make the medical assistant appear to be unprofessional? a. Arriving late for your shift b. Asking the patient about their p
The following table gives the velocity of a vehicle at different moments in time. What is the average acceleration for the vehicle from t=3 to t=10?
please help me and explain it​
Use own words and please give sources u used for each one of them!!!
Identify the 5 stages of mitosis: Phase Picture What happens ________ Chromosomes are visible, nuclear membrane breaks down, spindle fibers begin to form. ____
Damian plans to repaint some classroom bookcases. All of the bookcases are the same size and each requires \ 5 3 ​ gallon of paint. If he's going to paint 19 b