saragrace224 saragrace224
  • 22-09-2020
  • Mathematics
contestada

sarah has at most $150 to spend on materials the cost will be $4.00 per linear foot of fencing

Respuesta :

18300447 18300447
  • 22-09-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

20

Answer Link

Otras preguntas

which two actions should you take during an informational interview?
Outlines use ___ to identify various levels of information A. Numbers B.roman numbers C.letters D. All of these
The true choices please ​
Simplify 1/3 (12x+6y) - 1/6 (12x+6y) please show your work thanks
When a number x is multiplied by 8, the result is 35. What is the value of x? * a. 3 b. 5 c. 4.375 d. 5.2
-1+2x=6x+11 how do I do this I’m so confused
Write a rule or formula for finding the total number of chocolates in a 3-by-n box.
Are opposite sides equal in length on a rectangle?
18. FOOD Nate's Deli offers 3 types of bread, 3 types of meat, and 3 types of cheese. How many different sandwiches can be made with 1 type each of bread, meat,
250 people went to a “couples party” party at 9am. If 70 people left at 11pm how many couples remained at the party?