Cameronalford
Cameronalford Cameronalford
  • 21-09-2020
  • Mathematics
contestada

What is the unit price of 3 bags for $2.75

Respuesta :

madhatter3145 madhatter3145
  • 21-09-2020

Answer:

8.25 hopes this helps if it's wrong sorry

Answer Link
joshlynx joshlynx
  • 21-09-2020
answer: $0.92

explanation: divide $2.75 by 3 and round your answer.
Answer Link

Otras preguntas

3. A 1500 kg car moving at 30 m/s strikes a 6000 kg van initially at rest. If the car comes to a complete stop after the collision, what is the final velocity o
Is lunch important? Explain.
Help please!! This is very urgent
Round 4.789443 to the nearest whole number
What is the y-intercept of the line? 1 -2 1/2 0
find the maclaurin series of the given function f(x)=ln(1-x)
You are considering employment opportunities after graduation. What would you look for in identifying a prospective employer's company's culture
HEEEEEEEEEEEEELP I don't do good in Spanish at all
The product two consecutive odd numbers is 63find the number
There are 6. 022 Times. 1023 atoms of Hg in 1 mole of Hg. The number of atoms in 4. 5 moles of Hg can be found by multiplying 4. 5 by 6. 022 Times. 1023. Which