berenicemontes428
berenicemontes428 berenicemontes428
  • 26-08-2020
  • Mathematics
contestada

I don't know the answer ​

I dont know the answer class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 26-08-2020

Answer: (6/18) represents how 6 pounds (lb) of rice costs $18.

Step-by-step explanation: the x axis is labeled as the amount of rice, so the x value, 6 would correspond to that. same thing for the y axis.

Answer Link

Otras preguntas

Mis hermanos a nuestros primos la semana pasada.
Which of the following pieces of evidence would best support an argument in favor of healthy school lunch options? A survey of students favorite school lunch o
Which of the following is an example of power the U.S. Constitution delegates to the national government? (3 points) Enforce laws Borrow money Declare war Condu
A gas occupies 200 mL at -73.0°C. To have the same gas occupy 300 mL, should the temperature be increased or decreased? What is the new temperature in Kelvins?
Which question could Not be answered by using the scientific method? Do black cats eat more than white cats? What am I thinking right now? Which has more cal
Π is the ratio of _______________ to _______________.
1. Aristotle applied scientific principles to describe the flight of insects and birds, the movement of fish through water, and the way land animals run? 1) Tru
Need help solving for Y
What moderates much of the air temperature over northwestern Europe?
Members of German organizations under Adolf Hitler, including the Hitler Youth, the military, and all civil service workers _____. A had to take an oath pledgin