wefjow wefjow
  • 24-08-2020
  • Mathematics
contestada

HELP! WILL GIVE BRAINLIESY.

HELP WILL GIVE BRAINLIESY class=

Respuesta :

purerose03
purerose03 purerose03
  • 24-08-2020
$1.00 for each tube of toothpaste
Answer Link
aryaguptabg
aryaguptabg aryaguptabg
  • 09-02-2021

Answer:

$1 for one tube

Step-by-step explanation:

Ratio is 10:10

if you keep on reducing it

you will eventually get to 1:1

Therefore, the answer is $1 for one tube

Answer Link

Otras preguntas

The loop of henle is a countercurrent exchanger because it creates a concentration gradient rather than simply maintaining it. false true
what is one of the 4 basic principles of the 1628 petition of rights?
Why were foods so important to the exchange between worlds
Mr. Gallagher's science class goes bird watching. The picture graph below shows the number of birds the class observes. A) How many more birds did Mr.Gallagher
How does Pablo Neruda deal with his subject matter in "Ode on the Lemon"?
Does someone know a factor of 69 other than 1 and 69. And does someone know a factor of 62 other than 1 and 62 And a factors of 98 other than 1,98
What is 86 ounces into pounds and ounces
What is the difference in the areas of a circle with diameter 4 m and a circle with diameter 6 m?
The "long ballot" assures a strong governor. True False
Which media sources do you think are the most reliable for information about health? Explain your answers.