chile2747 chile2747
  • 24-08-2020
  • Mathematics
contestada

Rita bought 6 boxes of chocolates. Each box cost $6.48. How much did she spend?

Respuesta :

wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o wegnerkolmp2741o
  • 24-08-2020

Answer:

38.88

Step-by-step explanation:

Take the price per box and multiply by the number of boxes

6.48*6 =38.88

Answer Link
ello18 ello18
  • 24-08-2020
38.88$ because we need to multiply 6.48$ by 6
Answer Link

Otras preguntas

When incorporating complex information into a report, how can you introduce new, important topics?
How did the Vietnam War affect America society?
What is the order of the numbers from least to greatest? A = 4.6 x 10–4 B = 2.4 x 10–3 C = 3.5 x 105 D = 6.3 x 10–4
How do the reactions to signs and dreams by characters such as casca, calpurnia, brutus, and caesar reflect the culture and religion of people in rome during ca
According to Amos, who really wrote the Declaration of Independence? A. Amos B. Thomas C. Ben D. Red
find the sum of the exterior angles in a 100-gon?
if 3-4y=5x-6 then y = ?
when we jump on a concrete surface the feet are more seriously hurt than while jumping on a sand
Which expression is equivalent to mc003-1.jpg?
why did Jupiter want people to be miserable and why does Prometheus disobey him